Podpoř blog na Facebooku TADY    
Žiju pro něj... I love HIM ♥ on je ten co mě drží při životě, tento blog
patří jemu!... :-* ♥ ↓↓↓
prOstě dOkOnalOst ♥

Listopad 2010

STOP týrání zvířat!

27. listopadu 2010 v 16:21 | _HorseSss_ |  < STOP >
Jak pomůžeš ty?
-Netýrej zvířata!
-Když budeš chtít domácího mazlíčka, vezmi si ho RADŠI z útulku!
-Pokud budeš znát člověka,který týrá zvíře okamžitě ho nahlaš např.:ZDE!
-Sleduj novinky na tomto blogu i na blozích o týrání zvířat a snaž se pomáhat
-Šiř tento blog mezi své známe a kamarády!
-Podepisuj petice
-Nekupuj kosmetické značky, které testují na zvířatech
-Nekupuj pravou kožešinu...
 A když už jsme u té kožešiny, koukni se kolik zvířat musí být utýrána pro JEDEN kožich!
zvířepočet zabitých zvířat na jeden kožich
tuleni
6 - 10
lišky
10 - 20
veverky
200 - 400
norci
30 - 70                                                        
králící
30 - 40
hranostajové
125
činčili
130
oceloti
12
a přitom umělý kožichy vypadají úplně stejně !
Soubor:Ocelot 01.jpg

List značek netestujících na zvířatech

26. listopadu 2010 v 8:23 | _HorseSss_ |  < Ze zvířecího světa >
Výrobky následujících značek s HCS/HHPS jsou dostupné v ČR:

Hedera natur (značky: Almacabio, Equo, Eco, Florame) - www.detersivoequo.it, www.florame.cz
Himalaya Herbals - www.himalayaherbals.com
Jason Natural Cosmetics - www.jason-natural.com
Laboratoire Holistica International - www.holistica.fr
Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) - (pouze přes internet) www.lizearle.com
L'Occitane - www.loccitane.com
Lush - www.lushcz.cz - Pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více o jejich systému zde.
Lily LoLo Mineral Cosmetics - (pouze přes internet) http://www.lilylolo.co.uk/
Manufaktura - www.manufaktura.cz
Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz
Mary Kay - www.marykay.cz
Melvita - www.melvita.cz
Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com
Nothing Nasty - (pouze přes internet) www.nothingnasty.com
Organix South Inc. (Thera Neem) - www.organixsouth.com
Sanoflore - www.sanoflore.cz
Suma Foods (Triangle Wholefoods Collective Ltd; výrobky Ecoleaf) - www.suma.coop
Super Diet - www.superdiet.fr
The Body Shop - www.thebodyshop.com
Urtekram - www.urtekram.cz
Yes Syzygy Ltd - (pouze přes internet) www.yesyesyes.org
Yves Rocher - www.yves-rocher.cz


Film Knallhart

21. listopadu 2010 v 12:08 | _HorseSss_ |  < Šikana >
Nedávno jsem zpozorovala nejlepší film na světě. Jmenuje se Knallhart v češtině Drsňák je to nejúžasnější film, který sem kdy viděla. Bohužel je s titulkamy, protože je to německý film. 
    Je to vlastně příběh patnáctiletého chlaoce Michaelel, který se na začátu objevuje v policejní stanici, tam jistému panu Gerberovy předříkává svou blízkou minulost. Michael se na začátku povídání nutí přestěhovat z luxusní vily a začít žít nový život v městskě čtvrti plný přistěhovalců a bezdomovců. Michael i s jeho mladou matkou Miriam se pokouší co nejrychleji dostat z téhle "díry". V nové škole Michael potká své první dva přátelé Crilla (Christiana) a jeho maldšího bratra Matze, kteří bydlí kousek od Michaela. Mladík, ale i potká nevýdanou partu silných a odhodlaných frajerů, kteří na svých mobilech mají natočeny útoky na své šikanované oběti. Michael při cestě zpět domů prochází kolem slepé uličky, tam ho "dokopou" frajeři ze školy, Michaele zmlátí a požadují od něho boty a peníze. Nakonec ho nechají dělat i kliky. Pak odejdou a Michael celý od krve se plíží domů, cestou potká v jednoum přízemních balkónů Matze s Crillen a požádá je o tričko a boty. Zjišťuje, že přísný otec dvou puberťáků odjel na pár dní do Kazachstánu, jestli Michael u nich nechce na nějakou tu dobu zůstat. Michael se ptá matky a předstírá, že ve škole dostali úkol být pár dní bez rodičů. Michael za nedlouho zjistí, že Crille s Matzem jdou při otcovo nepřítomnosti loupit. Vilu o, které Michael mluvil.   Michael se přidává a zjisťuje, že krást je zábava a tak pokračuje. Po chvíly se, ale Crillův a Matzův otec objevuje zpět doma. Michael se znova potíká s típky, kteří ho zavedli zpod podzemního parkoviště, dali mu na hlavu hrnec a hrůzným způsobem ho zmlátily. Doma to není pro mladíka o moc lepší! Při další procházce s kamarády Michael znova narazý na partu, tentokrát se, ale postaví a navalí agresorovy takéové pěstí, že mu to zlomí nos! Při náhlé převaze ho ze spárů osvobozuje neznámý pán, který po chvíly nabízí Michaelovi práce. Práci tak nebezpečnou, ale pro Michaela dobrou a výdělnou. Stáva se dýlerem! Ke konci filmu má Michael zastřelit frajírka, který ho zrůdnými způsoby šikanoval. Po dlouhé době mladík ukoná, bude litovat... Michael se zase objevuje v přítomnosti v policejní stanici. Určitě si tento film stáhněte ten film si to zaslouží. Nejúžasnější film na světě! Pokud se vám bude línit napište na lowelyhorse@seznam.cz ! Děkuji za přečtení tohoto článku...

obálka filmu:

Film Class

16. listopadu 2010 v 18:34 | _HorseSss_ |  < Šikana >
Měla jsem tu možnost ve škole zporovat film Class, do češtiny přeložen jako Zkažená mládež. Film je podle skutečné události, je z většiny natočen v jedné Estonské střední škole. Film se dělí do sedmi kapitol. Je to jeden z mála filmů, který mě opravdu donutil se zamyslet. Posuďte samy, film si můžete stáhnout na internetu kdekoliv! Téma filmu je šikana, teď už, ale mé povídání jak vidím film já, jestli film shlédnete a budete chtít napsat svůj názor na film určitě se ozvěte na e-mail lowelyhorse@seznam.cz ...
    Ve známém kolektivu se objevuje introvertní žák Joosep, který od začátku není vítaný, proč? Liší se snad nijak fyzicky? Ne! Problém je v tom, že každý žák střední školy je frajer co se rád pere. Joosep je výjimkou. Po chvíly se Joosep stává terčem různých nadávek a sprostých urážek, které dráždí jeho introvertní povahu. Něco se, ale po chvíly stává. Urážky přerůstají v šikanu, která se stupňuje. V různých kapitolách můžete vidět kam až šikana může zajít! V průběhu filmu se, ale na šikanování nemůže dívat Kaspar (jeden z frajerů) a začne Joosepovi pomáhat a bránit ho při každým školním dni,který se stává hrůzou. Kromě Kaspara Joosepovi nikdo nepomáha, dívky jsou proti, ale nijak se o to nestarají! Šikana pokračuje. Film vyústí tragédií!       
Posuďte samy, sama jsem při shlédnutí filmu reagovala opravdu špatně! Ale je to báječný film, ne v tom smyslu, že se mi líbí co se ve filmu děje, ale protože se tam objevuje kam až šikana může zajít. Když si představím, že to se stává na některých školách! Film by měla vidět každá třída, spíše na vyším stupni, protože by se mělo tomuhle zabránit! V dalších článcích se můžete "těšit" na další filmy o šikaně či články na téma samotný, jinak děkuji, že jste "přetrpěli" tento článek :) 

Obálka filmu:

Agility

6. listopadu 2010 v 19:32 | _HorseSss_ |  < Ze zvířecího světa >
Agility (anglicky hbitost) je psí sport, který může prakticky dělat jakýkoliv pes s majitelem, ovšem některá plemena se k agilitám hodí více jako například border kolie nebo pudli. Můžou, ale samozřejmě závodit i různí kříženci.
Cílem je, aby majitel (psovod) se svým psem překonali překážkovou dráhu ve správném směru, pořadí, bez chyb a co v nejlepším čase. Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa - jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí.
Překážky na trati se dělí do tří skupin - skokové, zónové a ostatní. Mezi skokové překážky řadíme skok vysoký, skok daleký a zeď, mezi zónové řadíme kladinu, áčko (šikmá stěna, viz obrázek) a houpačku, do ostatních patří tunely pevné a látkové, kruh, slalom a stůl.
    Na výherce čekají ceny v podobě krmení, hraček nebo pelíšků :)